Proje Hakkında

Proje Hakkında
PROJE HAKKINDA

Proje Hakkında

Ustaişi Beyoğlu Projesi İstanbul Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Yaratıcı Endüstriler Mali Destek Programı kapsamında Kültür Kenti Vakfı tarafından, Beyoğlu Belediyesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin iştirakçiliğinde hayata geçirilmektedir. Proje yaratıcı endüstrilerin İstanbul kenti özelinde sahip olduğu zanaat mahalleleri ile ilişkilerini güçlendirmeyi, bu ilişkilerden doğan yaratıcı potansiyellerin görünürlüğünü arttırmayı ve desteklemeyi amaçlanmaktadır Beyoğlu ilçesi özelinde çalışmalarını gerçekleştirecek olan Ustaişi Beyoğlu Projesi, hem yaratıcı aktörler hem de zanaat ağı potansiyelini özgün ve yaratıcı bir kimlik oluşturmak için üretime dönüştürmek hedefiyle 4 farklı alanında faaliyet gösteren 8 zanaat atölyesinde gerçekleşmektedir.

Proje kapsamında Çağdaş Çıraklık Programı, Beyoğlu Yaratıcı Atölyeler, Mekansal İyileştirme, Ustaişi Beyoğlu Festivali olmak üzere 4 ana faaliyet gerçekleşmektedir. Bu faaliyetlere bağlı olarak proje süresince ve sonunda, yayınlar, tasarım ürünleri ve eğitimler gerçekleşmektedir.

Amaç:

Beyoğlu’nun “yaratıcılık merkezi” olarak konumunu güçlendirmek ve yaratıcı marka değerini görünür kılmak.
 
 
 

İstanbul Kalkınma Ajansı Tarafından Desteklenen Ustaişi Beyoğlu Projesi Kapsamında Hazırlanan Bu Yayının İçeriği İstanbul Kalkınma Ajansı ve Kalkınma Bakanlığı’nın Görüşlerini Yansıtmamakta Olup İçerik ile İlgili Tek Sorumluluk Kültür Kenti Vakfı’na Aittir

 
Copyright © 2016 | Ustaİşi Beyoğlu
Twitter